22 Nisan 2010 Perşembe

ÖZLEDİM.COM


Star TV spor spikerlerinden çok değer verdiğim ağabeyim Uğur Önver'in kitabı özledim.com bugün piyasaya çıktı. Zaten 10 yıldır kitap çeviriyordu fakat bu şahsına ait, kendi kaleme aldığı ilk kitabı. Geçtiğimiz günlerde kendisiyle konuştuğumda heyecanı gözlerinden okunuyordu. İş çıkışı hemen bir tane alacağım ben de. İşte özledim.com'dan kısa bir pasaj:

"HER ŞEYE SAHİPSİN ÖYLE Mİ?
Ey, Hannah Montana hayranları... Hayranlık ne kelime, Hannah Üniversitesi'nden mezun olmaya çalışanlar… Müziğe tutkuyla bağlanan ve bir müzik grubu kurup kendi bestelerini yorumlayanlar… Facebook ve Twitter'da kendisine bir hayran kitlesi yaratanlar… Arkadaşlıklar, kopmaz sanılan bağlar, kıskançlıklar, iki yüzlü övgüler, saçma sapan yergiler, özlemler, ayrılıklar, kavuşmalar…"

Eğlenceli bir lise hayatı içinde, hayallerini gerçekleştirmeye çalışan bir grup gencin başından geçenleri okurken kendinizden çok şey bulacaksınız.

B.MÜNİH - O.LYON ÖZET


Salı günleri mübarek Şampiyonlar Ligi haftasında maç seyredemeyip, Papatya falı açılması koymuyor değil insana. Neyseki Çarşambaları Vahşi Orkide falan yok da Avrupa'nın devlerini oturma odasında ağırlayabiliyoruz şifresiz şifresiz. Dışarıdan konuşmak kolay gelir her zaman. Ama bu Papatyam faciaları ben oradayken yaşansaydı, hakikaten bu satırları daha bir mahçup yazar, parmaklarım klavyeye iki kere düşünerek basardı. Allah'ın sevgili kuluymuşum ki ben Star'da olduğum sürece Şampiyonlar Ligi maçlarının olduğu gün sadece maç yayını yapıldı. Uyduya şifre girildiği için telefonu açar açmaz yediğim küfürleri saymıyorum. Vatandaş bu konuda hassas ve haklı ama bizim bir suçumuz yok. Hem o küfür etsin rahatlasın, hem de ben ''bizimle alakalı bir sorun değil'' deyip kendimi rahatlatayım modundaydım zaten. Star'daki son aylarımda internet sitesinin spor bölümünün editörlüğünü de yapıyordum aynı zamanda. Şimdi bir arkadaşım link vermiş, bu geceki maçın özeti var orada. Amme hizmeti yapıyoruz, kendim için yapıyorsam adam değilim. İsteyen maçın özetini linke tıklayıp izleyebilir.

CAN SİMİDİ


Almanya'da bundan sonra vapurlarda muhtemelen o yuvarlak zımbırtılara ''can simidi'' değil de (Almancasını bilmiyorum o kadar olsun) Robben denilecek muhtemelen. Sırtlandı Münih'i taşıyor adeta. Ribery'nin firar ettiği bir Stade de Gerland rövanşında fonksiyonu ne olur bilinmez. Zira Fransa'da pek hoş anıları yoktu bu sene. Rakipleri Lyon'a elenen Bordeaux, Şampiyonlar Ligi grup maçlarında içlerinden geçmişti neredeyse. Ama yine de Hollandalılar farkını farkettiriyor her türlü. Van Gaal saha kenarında patron, Robben saha içinde. Şampiyonlar Ligi'nde son 4 içinde Hollanda takımı hiç olmasa da, Hollandalıların varlığı futbola keyif veriyor.