17 Temmuz 2009 Cuma

O ŞİMDİ NEREDE? #4Ole Gunnar Solskjær

Manchester United tarihinin en başarılı oyuncusu kim diye sorsam geçmişten bu yana sayılır isimler. Bobby Charlton, George Best, Bryan Robson, Eric Cantona, David Beckham, Ryan Giggs, Cristiano Ronaldo...
Ama bir isim var ki ilk etapta hiç akla gelmez. Halbuki Galatasaraylı Arif'le başlayan 'joker' tabirinin en istikrarlı temsilcisi O. Alex Ferguson'ın can simidi O. 1999'daki Şampiyonlar Ligi finalinde yine sonradan oyuna girmesi ve mucizeyi getiren golü kaydetmesi kalitesini biraz daha artırmasına, cilasını parlatmasına sebep oldu. Oyuna sonradan girip çevirdiği maçları yazsam sayfalar sürer belkide 9 yıllık Manchester United kariyerinde. 1994-1996 yılları arasında Molde'de oynarken eski Beşiktaşlı Arild Stavrum'la iyi bir ikili oluşturmuşlardı. Sonrasında hayat onları farklı noktalara savurdu ayrı mesele.
2007'de dizindeki sakatlığın ardından futbolu mecburen de olsa bırakmak zorunda kalır Ole Gunnar. Sonrasında 1 sezon Alex Ferguson'ın yardımcılığını yapar. Şu an Manchester United rezerv takımını çalıştırıyor. 2008'den beri yürütüyor bu görevi. Geçtiğimiz sezon takımı şampiyon yapamasa da 2. sırada tamamladı ligi. Joker kişiliğiyle ve spikerlerin bir türlü telaffuz edemediği ismiyle hep hatırlanacak Norveçli golcü.

Hiç yorum yok: